analiz robotik
robotik sol yatay

Kripto piyasasında teknik analiz çok önemli !

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kripto piyasasında teknik analiz çok önemli !
Tüm finansal piyasalarda olduğu gibi kripto piyasasında teknik analiz çok önemli kripto piyasasında çok yüksek marjlar var...

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı denizli-borsa.jpg

Borsada kripto piyasasında teknik analizin önemi ?

Tüm finansal piyasalarda olduğu gibi kripto piyasasında teknik analiz çok önemli kripto piyasasında çok yüksek marjlar var ve tüm dünyanın işlem yaptığı piyasa Olduğu için daha geniş kitleler teknik analize göre hareket ediyor.Teknik analizin amacı piyasada işlem yapan yatırımcılara yön bulmada kılavuz olmaktır.. Bu da hem borsa hem Kripto yapısında mutlaka teknik analizi öne çıkartıyor..

Borsa ve kripto piyasalarında nasıl bir yatırım yapılmalı

Öncelikle şunu söylemek lazım.. Tüm piyasalarda yatırım yaparken kısa vadede lazım olmayan para ile yatırım yapmak en doğru olan yatırım şekli. Menkul piyasaların da yatırım yapanlar gayrimenkul piyasasında yapılan yatırım gibi sabır göstermeleri gerekir.Nasıl arsa alıp unutup sabırla prim yapmasını bekliyorsak menkul kıymetlerdede sabretmek çok önemli. Kısa vadeli alsatlar şansınız varsa belki kazandırabilir ama esas olan orta uzun vadede yatırım yapmaktır.

Menkul piyasalarına girişiniz nasıl oldu ?

Piyasalara girmem tamamen tesadüf eseri oldu. 1998 yılı tahminim Arkadaşımın Boğa piyasasında kazandığını görünce Arkadaşımın ısrarıyla küçük bir miktar ben de kenarından başlamak istedim. Tabi ozamanlar teknik yok temel yok sosyal medya yok kim ne söylerse alıyoruz kazanmak tamamen tesadüf. İlerleyen zamanlarda ilgili biraz da yoğunlaşınca kimseye muhtaç olmayalım teknik öğrenelim dedik ama bu süreç çok kısa olmadı bilgi şimdiki gibi çok hızlı yayılmıyordu uzun yıllar emek verdik geceleri sabahlara kadar teknik analiz öğrenmek için yüzlerce grafik inceledik çok uykusuz işe gittiğimi hatırlıyorum..Çok şükür meyvesini daha sonraki süreçte topladık..

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı WhatsApp-Image-2022-03-01-at-20.23.52.jpeg

Değerli madenler ile ilgili ne nasıl bir yatırım tavsiye edersiniz?

Değerli madenler deyince Türk yatırımcısının ilk aklına gelen Altın.. Altın yastık altı yatırımı olduğu için elinin altında her zaman nakite çevirlebileceği bir enstrüman olarak görünüyor. Altın kriz ortamlarında güvenli liman olarak da görüldüğü için insanlara cazip geliyor. Sabırla ve inatla uzun vade toplamak biriktirmek her zaman altın için kazanç kapısıdır. Orta uzun vade olduğu için zarar ettirmez dolayısıyla siz risk almayı sevmeyenlerin sevdiği bir yatırım aracıdır uzun vadede elinde tutmak isteyenler için tavsiye edilebilecek bir enstrümandır..

Orta ve uzun vadede kripto piyasası için neler söylemek istersiniz?

Kripto piyasası hakkında hala birin siz yatırım girer var bu yüzden doğru yatırım yapmayanlar doğru borsada işlem yapmayıp para kaybedenler çoğunlukta. Bu piyasada henüz çok daha yeni olduğu için büyük meblağlar ile girmeden önce üzülmeyecek kadar bir miktar girilmeli işi kavradıktan sonra eğer yatırma devam edilecekse kademeli olarak portföyü genişletmelidir..

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı WhatsApp-Image-2022-03-01-at-20.26.00.jpeg

Diğer tüm piyasalarda olduğu gibi kripto piyasasında da orta ve uzun vadede yani en az 6 ay ve daha uzun süre alıp unutulabilecek bir yatırım gözüyle bakmak gereklidir.. 3-5 yıl önce sadece bir telefon parası kadar alıp unutup şu anda ciddi servetleri olan çok insan var..Üzülmeyeceğiniz miktar ve zaman sıkıntısı olmayanlar için kesinlikle yatırımcıların portföyünde olmalı diye düşünüyorum çünkü gerisi yok ilerisi var..

MEHMET EFE DİNÇ |DENİZLİ

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ATKED Yönetim Kurulu Antalya Pansiyoncular Camcılar Reklamcılar ve Matbaacılar Odası nı ziyaret etti.Önceki Haber

ATKED Yönetim Kurulu Antalya Pansiyoncul...

Vahit Kirişçi kimdir, kaç yaşında ve aslen nereli?Sonraki Haber

Vahit Kirişçi kimdir, kaç yaşında ve asl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar